A K T U A L N O Ś C IW zakładce DOKUMENTY (pozycja 63) jest już dostępny do zapoznania się i wydruku plan imprez i spotkań na 2023 rok w formacie pdf.


Przyjmujemy zapisy z przedpłatami na 6-dniową wycieczkę po Ziemi Opolskiej w terminie od 7 do 12 sierpnia 2023 roku. Szczegółowy program imprezy do zapoznania się i ew. wydrukowania jest dostępny w zakładce DOKUMENTY pozycja 62. Koszt całowity wycieczki wynosi 1400 zł/osobę. Przedpłata przy zapisie wynosi 300 zł. Liczba miejsc ograniczona. Zapraszamy!


Grupa szamotulska organizuje wycieczkę pobytową do Ustki w dniach od 5 do 11 maja 2023 roku. Pobyt w Ośrodku "Radość" w Ustce kosztuje 1300 zł od osoby (w cenie jest przejazd!). Dla członków z Wronek czeka 20 wolnych miejsc. Decyduje kolejność zgłoszeń i przedpłat. Zapraszamy do naszego biura zarządu.


Przyjmujemy zapisy na letni wypoczynek w ośrodku "Złota Rybka" w Dziwnówku w terminie od 5 do 12 lipca 2023. Koszt pobytu 1330 zł za osobę + dojazd. Przy zapisie wymagana przedpłata w wysokości 300 zł, koniecznie w styczniu, ze względu na konieczność przesłania zaliczki do ośrodka. UWAGA: Zapisy z przedpłatami tylko do końca stycznia! Zapraszamy do biura zarządu w każdy wtorek godz. 16.00 - 18.00 !


Przyjmujemy już zapisy i przedpłaty na wiosenny pobyt w ośrodku "Jantar-spa" w Niechorzu w terminie od 20 do 27 maja 2023 roku. Cena: 1393 zł za osobę + transport. W cenie: noclegi w pokojach 2-osobowych, śniadania i obiadokolacje, 10 zabiegów fizykalnych, basen, sala fitness, wieczorek taneczny lub biesiada grillowa zamiast kolacji z oprawą muzyczną. Ze względu na znaczne zainteresowanie i ograniczoną liczbę miejsc przyjmujemy zapisy wyłącznie z przedpłatami w wysokości 300 zł/os. O kwalifikacji decyduje kolejność zgłoszeń z przedpłatami! Zapraszamy do biura!


Informujemy o terminie jesiennego turnusu "Jantar-spa" w Niechorzu: od 2 do 9 września 2023 roku. Cena jesiennego pobytu: 1470 zł/os. + transport.Drodzy emeryci SW.

Spotkajmy się na zakończenie Karnawału 2023.

Tradycyjnie przy dobrej, mechanicznej muzyce, dobrej zabawie i smacznym posiłku spotkajmy się i udowodnijmy po raz kolejny, że daleko nam do zniedołężniałych emerytów.

Niech nikogo z nas nie zabraknie. Zaprośmy swoich najbliższych.

18.02.2023 br. (sobota) , w godz. 18.00 – 01.00 sala Domu Kultury SW

Zapisy : we wtorki, w biurze KT KZEiRSW w godz. 16.00- 18.00. Koszt uczestnictwa: 45 zł osoby uprawnione, 90 zł. pozostałe osoby.

(MN)Biuro zarządu pozostaje czynne w każdy wtorek od godz. 16.00 do 18.00. Zapraszamy!

Informujemy, że składka członkowska na rok 2023 pozostaje na dotychczasowym poziomie i wynosi nadal 2,50 zł za miesiąc, czyli 30 zł na cały rok..

Koleżanki i Koledzy - Członkinie i Członkowie naszego Koła!

Pragnę przypomnieć Państwu, że funkcjonuje w nowej szacie strona internetowa naszego Związku www.kzeirsw.pl oraz dodatkowo nowa strona na Facebooku: https://www.facebook.com/ZGKZEIRSW, gdzie możcie Państwo przeczytać o pracy władz krajowych naszego Związku. Zachęcam również do wzięcia udziału w prowadzonych on-line przez Zarząd Główny KZEiR SW wspólnie z Katedrą Gerontologii, Geriatrii i Pracy Socjalnej Akademii Ignatianum w Krakowie, zajęciach pod nazwą Akademia Seniora Retrocafe - szczegóły znajdziecie Państwo na wspomnianych powyżej stronach ZG naszego Związku. Zapraszamy do udziału!

W zakładce DOKUMENTY można znaleźć Poradnik - Bezpieczny Senior. Wystarczy kliknąć na poniższy link. Warto tam zajrzeć i poczytać jak ustrzec się niektórych kłopotów.

Poradnik BEZPIECZNY SENIOR


Porozumienie

Informujemy, że stosownie do zmian dokonanych w Statucie Związku na V Zjeździe KZEiR SW, członkami Związku mogą być również współmałżonkowie emerytów i rencistów SW oraz inne osoby uprawnione do renty rodzinnej po zmarłych funkcjonariuszach, emerytach i rencistach Służby (art. 10 Statutu w zakładce DOKUMENTY).Informujemy, że w Dzienniku Ustaw z 2018 roku poz. 2299 opublikowane zostało nowe Rozporządzenie Ministra Sprawiedliwości z dnia 23.11.2018 r. w sprawie funduszu socjalnego dla emerytów i rencistów SW oraz członków ich rodzin. Treść Rozporządzenia zamieszczamy w zakładce DOKUMENTY. Tam również znajduje się nowy wzór wniosku o przyznanie świadczenia socjalnego.WAŻNE ! Jak wynika z informacji Zarządu Głównego naszego Związku, od 1 stycznia 2014 roku funkcjonariusze-emeryci SW uprawnieni są do wykonywania zawodu pracownika ochrony osób i mienia bez konieczności zdawania egzaminu zgodnie z art. 9 Ustawy z dnia 13.06.2013 o zmianie ustaw regulujących wykonywanie niektórych zawodów (Dz.U.z 23.07.2013 r. poz. 829) i wprowadzonych zmian w art. 26 ust. 7 pkt. 3 i 4 Ustawy z dnia 22.08.1997 r. o ochronie osób i mienia , które umożliwiają byłym funkcjonariuszom SW uzyskanie wpisu na listę kwalifikowanych pracowników ochrony osób i mienia bez konieczności zdawania egzaminu.

W zakładce LINKI na stronie głównej znajdują się adresy kierujące do stron internetowych ośrodkow wypoczynkowych (dawniejszych ODK SW), które swiadczą usługi pobytowe dla osób uprawnionych (a więc rownież emerytów i rencistow SW oraz członków ich rodzin) po cenach niższych niż w ogólnej ofercie. Jednocześnie przypominamy, że emeryci i renciści SW mogą korzystać z wypoczynku w ośrodkach należących do Ministerstwa Obrony Narodowej, płacąc wg składek jak dla emerytów wojskowych. Rozmieszczenie i oferta ośrodków wraz z cennikiem dla SW są dostępne na stronie www.rewita.pl

 


 

POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ